GOŚCINIEC SZUWARY
ADRES

Krutyń 54b
11-710 Piecki

KONTAKT

tel. 607 291 262
szuwary.krutyn@gmail.com
www.szuwary.info

@instagram
Atrakcje Gościńca Szuwary w Krutyni
16400
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16400,page-parent,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Wolny czas

w Szuwarach

WYPRAWY NA POZIOMKI, GRZYBOBRANIE,
LAS I RZEKA KRUTYŃ NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI,
A PRZY DOMU OGROMNY OGRÓD
PEŁEN ZACISZNYCH ZAKĄTKÓW
I MIEJSC DLA ZABAWY I ODPOCZYNKU

W Gościńcu Szuwary zarówno latem jak i zimą można spędzić czas beztrosko z rodziną i przyjaciółmi. Wygodne pokoje i apartamenty, ogromny ogród pełen zakątków do zabawy i odpoczynku, przeszklona weranda z kominkiem, Świetlica idealna na wieczorne granie lub rozmowy do rana, malownicze leśne trasy spacerowe i biegowe, a także bliskość rzeki Krutyń to gwarancja udanego wypoczynku. Dla dzieci w Szuwarach jest duży drewniany plac zabaw z MEGA-trampoliną oraz specjalny kącik w Świetlicy ze ścianą tablicową, gdzie mogą kreatywnie spędzać czas.

Leżaki ikona

Hamaki
Leżaki
Relaks w ogrodzie

Ognisko ikona

Ognisko
Grillowanie
Podwieczorki

puzzle ikona

Gry planszowe
Puzzle
Książki

badminton ikona

Badminton
Dart
Piłka nożna

grzybobranie ikona

Leśne spacery
na poziomki
Grzybobranie

Mazurskie Zoodaki to kolekcja autorskich grafik dedykowana Gościńcowi Szuwary.

 

Inspiracją dla tej kolekcji jest bogactwo fauny mazurskiej, która jednoznacznie kojarzy się z wodą i mieszkającymi w niej stworzeniami. Na bohaterów grafik wybraliśmy typowych mazurskich wodniaków: sympatyczną żabę, eteryczną ważkę, której populacja ubarwia spływy kajakowe, ale nie zabrakło też wesołej sielawki, która pływa w wodach Krutyni. Ponieważ gospodarze Gościńca nie doczekali się jeszcze swojego patrona, na jedną z grafik musiał sfrunąć także puszczyk z mazurskich lasów.

 

Grafiki te będą zdobiły serię wyjątkowych gadżetów, które będą dostępne już pod koniec czerwca 2016 roku wyłącznie na terenie Gościńca.

Autorką grafik i produktów jest Nadia Linek, graficzka i ilustratorka zaprzyjaźniona z gościńcem. Jej pasją jest sitodruk na tkaninie oraz papierze, specjalizuje się w limitowanych, autorskich seriach, które bardzo często są efektem po prostu inspirującego spotkania ludzi. Z sympatii często rodzą się ciekawe pomysły, jak ten o Mazurskich Zoodakach, czy istniejące już Leśne Zoodaki – efekt współpracy z Leśnymi Apartamentami w Zieleńcu. Na co dzień Nadia prowadzi kameralną pracownię sitodruku w Berlinie, gdzie powstają wszystkie projekty, od pierwszego szkicu, po gotowy produkt. To tam narodziła się jej marka Zoodaki i to tam również rozwinęły się wszystkie wspomniane projekty. Każdy przedmiot powstały w tej pracowni jest efektem połączenia pasji, dbałości o detal i szacunek do manufakturowego wymiaru pracy.

– Jaki mamy dzień? – zapytał Puchatek
– Jest Dzisiaj – pisnął Prosiaczek
– To mój ulubiony dzień – odparł Puchatek

/ A. A. Milne /

Atrakcje dla dzieci

Dzieciom przygotowaliśmy plac zabaw w ogrodzie. Jest tam duża trampolina, huśtawki, piaskownica, domek do zabaw oraz duży teren zielony do szaleństw i zabawy. W szuwarowej Świetlicy jest kącik dziecięcy z tablicową ścianą, regałem wypełnionym grami, puzzlami, książkami, przyborami plastycznymi, kolorowankami i zabawkami oraz małe stoliki z krzesełkami. To tutaj dzieci spędzają czas na wspólnych kreatywnych zabawach.

Na każdą
porę roku

Każda pora roku w Gościńcu Szuwary ma swój urok: wiosną zapraszamy na Wielkanoc i majówkę, latem – na spływy kajakowe albo plenery malarskie, jesienią można zbierać grzyby lub podziwiać nostalgiczne mgły, słuchając porykiwań jeleni i klangoru odlatujących żurawi, a zimą urządza się tu kuligi, szalone bitwy na śnieżki i ogniska z grzańcem.