GOŚCINIEC SZUWARY
ADRES

Krutyń 54b
11-710 Piecki

KONTAKT

tel. 607 291 262
szuwary.krutyn@gmail.com
www.szuwary.info

@instagram
 

bardzo śnieżny wpis

bardzo śnieżny wpis

Zima z tym pierwszym świeżutkim śniegiem jest u nas zawsze bardzo malownicza. W duszach dzieci wówczas gra niczym niezmącona radość, podczas gdy my dorośli zauważamy tylko jej niegodności;-)) tzn brak prądu (gałęzie obciążone ciężkim śniegiem przygniatają i rwą linie energii) zasypany podjazd czy nieotwierającą się bramę. Ostatecznie staram się i ja w końcu przywrócić uśmiech z powodu śniegu… w końcu jest go co roku i tak mniej i krócej… za jakiś czas możemy już nie mieć śnieżnych zim wcale….

No to z górki na pazurki! Juhuuuuu!

Ja już jestem gotowa na Święta, prezenty kupione i zapakowane, kartki wysłane, a dom i Szuwary świątecznie ozdobione. W tym okresie przedświątecznym lubię się wykazać kreatywnością – moją własną jak i podpartą nieocenionym Pinterstem. W ten sposób co roku mamy trochę inne aranżacje. Wszędzie podkreślam świąteczny klimaty ale w dość ascetyczny sposób. Jeśli kolorowe bombki to tylko wybrane oldskulowe i na talerzu, jeśli lampki to tylko białe i bez efektów błyskających, jeśli gwiazda betlejemska to w szarej torbie, jeśli kokarda to tylko jako jedyny dodatek do gałązek w wiklinowych koszykach na parapetach, jeśli choinka na stół to malutka z mchu i paru klamerek jako ozdoby.

A zresztą sami zobaczcie co mam na myśli.

Mam to szczęście, że wiele fajnych pomysłów na ozdoby drewniane może i chce wykonać Maciek. On tego nie mówi ale wiem, że lubi się zaszyć z takim moim zleceniem w swojej pracowni i tam dłubać w długie zimowe wieczory. Wszystkie drewniane ozdoby na tych zdjęciach są wykonane przez niego. Z wpisów na Instagramie i FB wynika, że cieszą się one dużą popularnością, ciekawe tylko, czemu w czasach gdy się tym Maciek zajmował zarobkowo nikt nie był zainteresowany ich zakupem…

Weranda i świetlica odmalowana i również bożnonarodzeniowo udekorowana. Lekko przyprószona śniegiem wygląda – powiem to nieskromnie – uroczo. Fajnie będzie tam obchodzić święta a potem Sylwestra. Wiem, że Wy goście bardzo lubicie i czekacie na śnieg i już sprawdzacie prognozę pogody. Podobno to mają być białe święta, w ostatnio takie były, chyba ze 4 lata temu.

No to takich białych Wam i sobie świąt właśnie życzę!

********************************************************************************************

Drodzy blogowicze, goście i przyjaciele Szuwarowi!

Święta, święta idą, a więc świętujcie je jak najlepiej i czujcie się szczęśliwi!

Kto wie czy za rogiem nie stoi Anioł z Bogiem i nie obserwują zdarzeń i nie spełniają marzeń!

I warto mieć marzenia i doczekać ich spełnienia!

Wesołych Świąt!!!

Kasia, Maciek, Kuba i Antek. A także Lola i Iga, czekamy na Was w Szuwarach jeśli to o nich może marzycie:-)))))

 

Kasia Puszczyńska
szuwary.krutyn@gmail.com

Politolog z wykształcenia, globtroter z umiłowania, mama Kuby i Antosia, główna pomysłodawczyni tego co widać w Gościńcu Szuwary w Krutyni na Mazurach.

No Comments

Post A Comment