GOŚCINIEC SZUWARY
ADRES

Krutyń 54b
11-710 Piecki

KONTAKT

tel. 607 291 262
szuwary.krutyn@gmail.com
www.szuwary.info

@instagram
 

Majówka

Majówka w Szuwarach

Majówka

Ostatnio usłyszałam taki dowcip: w tym roku Majówka będzie taka gorąca, że będziemy chodzić w klapkach po śniegu!

Na razie za ciepło nie jest – to fakt, a prognoza pogody zmienia się jak w kalejdoskopie. Nic to, goście mając 4 dni i tak przyjadą a praca nas goni. W ogrodzie jest masa pielenia, koszenia i wysiewania…

Nie wiem czy wiecie, ale to już będzie nasza 6 Majówka w Szuwarach. W tym czasie puściłam 432 posty na blogu, zdobyliśmy ponad 1000 lajków na FB, a przez nasze progi przewinęło się parę (?!) tysięcy gości, z czego wielu powracających! Jest dobrze, skoro długie weekendy zajęte są na minimum pól roku wprzód, a na sezon mamy przyjętych ok. 80% rezerwacji. Biorąc pod uwagę, że nie kupujemy reklam ani ”lajków”  i działamy zazwyczaj z polecenia to jest to dobry wynik.

 

IMG_6316[1]

 

Zazwyczaj piszę o rzeczach pozytywnych ale nie można udawać, że takie bezproblemowe i proste jest nasze tu życie: owszem były i moje wpadki, over-bukingi się zdarzały, braki prądu i wody, goście palący w pokojach, zrywający kaloryfery też się nam trafili, ale były i muchy spadające na głowy gości podczas Hubertusa (za późno przeze mnie wytrute), sery i wędliny na bufecie śniadaniowym topniejące od gorąca letniego, napitki gości znikające z lodówek w holu (niepodpisane – mylone – zabierane nie przez ich właścicieli) za głośne dla innych dzieci i psy, siatki na trampolinie zrywane regularnie, rolety spadające na głowę gości (jednak dalej za słabe na pensjonat choć specjalnie wzmocnione). Bo takie jest życie, ciągle czymś zaskakuje a my też perfekcyjni nie jesteśmy. Za to staramy się wyciągać wnioski, słuchać, uczyć się i zmieniać.

 

IMG_6298[1]

Cenimy sobie gości podobnych w jakiś sposób do nas samych, czyli lubiących naturę i raczej wieczorne cykady przy winie niż dzikie tance przy muzyce na ful, jeśli wiecie co mam na myśli 🙂 Pracujemy tu sobie zgodnie z porami roku, przyspieszamy na wiosnę, zwalniamy jesienią, leniuchujemy zimą a latem – no latem to uwijamy się jak mróweczki! No i tak niepostrzeżenie właśnie jakoś te 6 lat nam zleciało…………………..

 

IMG_6318[1]

 

A co w Maju? W maju – kochani – przywitamy Was nie tylko nową rowerownią, ale i bardzo nową stroną Szuwarów :-)) Na co czekam z wielką niecierpliwością, na niej też będzie kontynuacja tego bloga. Mam wielką nadzieję na nowe ciekawe tematy podane w pociągającej świeżej formie. Kolejnym wydarzeniem w Maju będzie start wspólnego projektu z Nadią Linek i jej  Zoodakami. Nadia była naszym gościem, po czym stalą się przyjaciółką a teraz będzie tworzyła dla nas swoją autorską kolekcję Mazurskich Zoodaków, więcej na razie nie zdradzę!

 

IMG_6319[1]

 

Maj to mój ulubiony miesiąc, czy to już mówiłam? Tak pewnie ze 100 razy, wiem wiem :-))
Do zobaczenia więc w maju w Szuwarach!

 

IMG_6259[1]

 

Macha do Was Grupa Szuwarowa czyli
Kasia,
Maciek,
Kuba i
Tosiek:-))

Kasia Puszczyńska
szuwary.krutyn@gmail.com

Politolog z wykształcenia, globtroter z umiłowania, mama Kuby i Antosia, główna pomysłodawczyni tego co widać w Gościńcu Szuwary w Krutyni na Mazurach.

No Comments

Post A Comment