GOŚCINIEC SZUWARY
ADRES

Krutyń 54b
11-710 Piecki

KONTAKT

tel. 607 291 262
szuwary.krutyn@gmail.com
www.szuwary.info

@instagram
 

Szuwarowy plac zabaw

Szuwarowy plac zabaw

Opowiadałam Wam w zimowych jeszcze wpisach o Maćka duużym projekcie. Właśnie go skończył, więc mogę pokazać co z niego wyszło! A wyszedł naprawdę fajny plac zabaw. Dość długo szukaliśmy na niego inspiracji a tok myślenia był taki: skoro Krutyń – to rzeka – nad rzeką – szuwary – jak szuwary i rzeka to musi być i łódź. No i przybiła do nas na plac zabaw łódka, nawet baaardzo wielka łódka. Łódka jest jednocześnie domkiem zabaw, piaskownicą, huśtawką, ścianą wspinaczkową oraz po prostu łodzią piracką ze wszelkimi pirackimi akcesoriami: sterem, kotwicą, lunetą, dzwonkiem kapitańskim oraz flagą. Piękna jest ta łódź! No i teraz szukamy dla niej nazwy, czekamy na Wasze pomysły!

 

Maciek naprawdę wiele się napracował i napocił aby ze zwykłego pomysłu zaczerpniętego z paru różnych źródeł typu pinterest/google/instagram stworzyć spójny i harmonijny pod względem wymiarów projekt. Chylę czoła przed moim archeologiem z zacięciem stolarza. A nasi chłopcy uwielbiają swój nowy plac zabaw nawet i ja czasem wejdę na mostek kapitański aby rzucić okiem gospodarza na szuwarowe włości!

A ile zabaw można wymyślać, jak wyobraźnię poćwiczyć! Pirackie poszukiwania skarbów rozpoczęte odnalezieniem listu w butelce, czy np łowienie ryb patykami z krótkim sznurkiem, który na końcu ma przymocowany magnes) i rybki (wycięte z papieru, też z przyklejonymi magnesami) albo bitwa morska na kule armatnie z papieru, śpiewanie szant też może być przednią zabawą. Może też odbyć się poszukiwanie skarbów wg prostej mapy z zaznaczonym miejscem skarbu, albo zdjęciem miejsca, w którym jest on ukryty. A w skrzyni ze skarbami mogą być ukryte czekoladowe monety. Tyle zabaw ile głów do ich wymyślania!

A więc: Ahoj przygodo!

Kasia Puszczyńska
szuwary.krutyn@gmail.com

Politolog z wykształcenia, globtroter z umiłowania, mama Kuby i Antosia, główna pomysłodawczyni tego co widać w Gościńcu Szuwary w Krutyni na Mazurach.

No Comments

Post A Comment