GOŚCINIEC SZUWARY
ADRES

Krutyń 54b
11-710 Piecki

KONTAKT

tel. 607 291 262
szuwary.krutyn@gmail.com
www.szuwary.info

@instagram
 

tryb off-Szuwarowy.

tryb off-Szuwarowy.

Nadeszła jesień. Jej nasycone przepiękne rude kolory, wszechogarniająca cisza i czas tylko dla nas. I dla Szuwarów bez gości ale za to z gruntownym remontem. Po raz pierwszy od 9 lat zamknęliśmy drzwi naszego Gościńca dla gości. Postanowiliśmy dać sobie i tym murom chwilę odpoczynku.  Poczuliśmy bowiem, że czas najwyższy na zmiany. Między innymi z powodu zużycia materiału ale i naszych wewnętrznych przemian. Człowiek zmienia się powoli, czasem nawet niepostrzeżenie dla samego siebie i nagle budzi się z myślą, że ma już inny gust, inną wizję życia i przyjmowania gości. Rewolucji raczej nie dokonamy bo budynki stoją i ich burzyć nie będziemy ale co się da zmienić w środku – to zmienimy. Na pierwszy ogień idą łóżka, bo nasłuchaliśmy się przez te lata, że skrzypią i nie pomogły wyjaśnienia, że to taki wiejski klimat;-) nie tego bowiem oczekują nasi goście i przyjmujemy to na klatę. OK, więc zmieniamy łóżka. I tyle Wam powiemy teraz. Reszta niech będzie miłą niespodzianką dla powracających gości.

A ja sobie pójdę poszurać liśćmi, zrobić korale jarzębinowe, sprawdzić czy trzeba już zabierać pigwowce. Mogę i chętnie odpuszczam sobie – oczywiście na ile to możliwe wszystkie obowiązki, żeby dać głowie odpocząć. Zająć myśli czymś innym niż zakupami, sprzątaniem, czy grafikiem, odbieraniem telefonów, księgowością czyli ogólnie pilnowaniem aby Szuwary się dobrze kręciły. Teraz chcę nasycić oczy kolorami jesieni na zapas, na te pierwsze bezbarwne miesiące roku, które nie należą do naszych ulubionych. Uszy ciszą. Głowę “nicniemartwieniem” się. Mogę przestawić się na tryb off-szuwarowy i bardzo mnie to cieszy. To chyba jedyny sposób na ochronę przed wypaleniem zawodowym. A i Was ucieszy na pewno jak wrócicie do wypoczętych i stęsknionych Was gospodarzy;-).  

           

A więc do wiosny! Bye Bye!

 

Kasia Puszczyńska
szuwary.krutyn@gmail.com

Politolog z wykształcenia, globtroter z umiłowania, mama Kuby i Antosia, główna pomysłodawczyni tego co widać w Gościńcu Szuwary w Krutyni na Mazurach.

No Comments

Post A Comment