GOŚCINIEC SZUWARY
ADRES

Krutyń 54b
11-710 Piecki

KONTAKT

tel. 607 291 262
szuwary.krutyn@gmail.com
www.szuwary.info

@instagram
 

Warto było!

Warto było!

Wszyscy mnie pytają: GDZIE JEST LATO W TYM ROKU??? A bo ja wiem ……. może już było w maju i w czerwcu? W każdym razie teraz w wakacje jest mokro, jest zimno i nawet grzybów nie ma … to znaczy Pan Wiosełko skądeś mi przynosi łubianki kurek ale w moich miejscach zamiast tabunu grzybów czekają na mnie wygłodniałe tabuny komarów, ładna mi zamiana. Taki klimat:-0

Żal mi gości, choć radzą sobie jak mogą, w chwilach bezdeszczowych jeżdżą na rowerowe wycieczki, są biegacze, niektórzy wybierają dalsze wycieczki krajoznawcze do Rynu lub Giżycka, inni mają czas na książkę czy film albo … odsypianie. Widać, jednak te oczekiwanie na słońce, bo gdy się pokazuje to wszyscy natychmiast wylegają do naszego ogrodu, jedni na opalanie inni na gry w badmintona czy w piłkę nożną. My w ramach lokalnej rozrywki wybraliśmy się do Mrongoville czyli miasteczka westernowego w Mrągowie. Sam pomysł może i dobry ale umiera się tam z nudów i wychodzi z zapytaniem po co było właściwie płacić te 35 zł od osoby… Całe obejście i skorzystanie z atrakcji zajmuje nie więcej niż pół godziny. Już raz to miejsce zbankrutowało, czuję że długo i teraz nie pociągnie….

W sumie to wolimy nasz plac zabaw 100 razy bardziej. Mniejszy ale oferuje więcej atrakcji niż Mrongoville, a najlepszym dowodem są dzieci naszych gości. Otóż nie chcą one nigdzie stąd wyjeżdżać i ich rodzice muszą się nieźle napocić aby je stąd wyciągnąć choćby na kajaki. A już przy wyjeździe z Szuwarów jest zawsze płacz i pytania: a dlaczego my nie możemy tu mieszkać jak Kuba i Antek????? W sumie to ja też tak pytałabym rodziców;-))) Bo Krutyń i Szuwary to najlepsze miejsce na ziemi!

A tymczasem Slowhop wyróżnił nas za fajny klimat. Cenię sobie Slowhop i ich wybrane miejsca z klimatem, często nawet sama korzystam z ich rekomendacji, słowem miło być w takim towarzystwie.

Jak już się chwalić to na całego. Blog parentingowy Ładnebebe, też fajnie o nas pisze na swojej stronie:

Kierunek: Mazury

Słowem nas doceniają:-) Nie będę ukrywać, że to 7 lat mojej i Maćka ciężkiej pracy, opłaciło się! Są trudne momenty prowadzenia Szuwarów, o tych się na blogu raczej nie wspomina … bo są mało medialne ale każdy kto ma do czynienia z tym biznesem wie, że czai się wiele zasadzek i problemów: łącznie z wypaleniem. Bardzo tego nie chcę, a gdy czuję, że coś na ten kształt mnie bierze to uciekam na chwilę stąd aby złapać dystans, zatęsknić, zebrać nowe inspiracje….

Szuwary słyną ze śniadań a więc Wam przypomnę co w tym sezonie u nas można było zjeść. Był humus, lemoniada lawendowa, sałatka arbuzowa i sałatka bobowa, sezonowe owoce plus cała reszta pyszności;

Na koniec parę słów o polityce, jako politolog i człowiek wolności nie mogłam spokojnie patrzeć na to co się działo w polskiej polityce. Stąd decyzja o proteście, w Mrągowie pod Sądem: z rodziną i przyjaciółmi. Warto było!

   

Kasia Puszczyńska
szuwary.krutyn@gmail.com

Politolog z wykształcenia, globtroter z umiłowania, mama Kuby i Antosia, główna pomysłodawczyni tego co widać w Gościńcu Szuwary w Krutyni na Mazurach.

No Comments

Post A Comment