GOŚCINIEC SZUWARY
ADRES

Krutyń 54b
11-710 Piecki

KONTAKT

tel. 607 291 262
szuwary.krutyn@gmail.com
www.szuwary.info

@instagram
 

Nasze muzeum

Muzeum przyrodnicze w Krutyni

Nasze muzeum

W Krutyni mamy muzeum przyrodnicze, które mieści się w zabytkowej stodole mazurskiej tuz przy siedzibie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Aby zwiedzić muzeum trzeba zajść do biura M.P.K znajdującego się za budynkiem a drzwi muzeum zostaną otwarte nawet dla jednej osoby:-). Warto tu zajrzeć nie tylko dla samych eksponatów ale i z powodu ostatnich pasjonatów, którzy tworzą i dbają o to miejsce! Opowiedzą Wam ciekawe historie, o każdym eksponacie, który własnymi rekami najczęściej przygotowali, zdobyli lub zrobili…

Muzeum przyrodnicze w Krutyni

Muzeum przyrodnicze w Krutyni

Muzeum przyrodnicze w Krutyni

Muzeum przyrodnicze w Krutyni

Podaje za Internetem: “W Krutyńskim muzeum eksponowane są zwierzęta głównie ptaki – drapieżne, krukowate, wodne, występujące na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Kolekcja liczy ponad 200 eksponatów i stale powiększa się. Zwierzęta, które trafiają do muzeum są najczęściej ofiarami zderzenia się z samochodami, ogrodzeniami oraz liniami energetycznymi. W muzeum przedstawione są tez prace plastyczne o tematyce przyrodniczej, uczniów szkół podstawowych z terenu Parku. Wszystkie eksponaty zostały doskonale przygotowane przez dr Janusza Dynowskiego, jednego z najlepszych preparatorów w Polsce i za granicą. Niesamowitego uroku i naturalnego klimatu środowiska, w którym żyły zwierzęta nadaje świetnie dobrana szata graficzna przez fotografa, pana Waldemara Bzury oraz dekoracje plastyczne i wystrój stworzone przez pana Macieja Głąbińskiego”. Poza stałą ekspozycją przedstawicieli fauny mazurskiej, można tu też zobaczyć organizowane co jakiś czas wystawy tematyczne.

Bociany

Bociany

Wracając z muzeum  koniecznie trzeba zajrzeć do Centrum Rehabilitacji Bocianów,  gdzie udzielana jest im różnoraka pomoc. Obecnie znajduje się tu 9 maluchów wyrzuconych z gniazd, zostaną one odchowane, wyuczone bocianiego życia i wypuszczone na wolność o ile ich stan zdrowia na to pozwoli.
Sa taaaaakie śliczne i można im ”prawie” zajrzeć do gniazda bo są nisko umieszczone.
Zapraszamy do krutynskiego muzeum!

Kasia Puszczyńska
szuwary.krutyn@gmail.com

Politolog z wykształcenia, globtroter z umiłowania, mama Kuby i Antosia, główna pomysłodawczyni tego co widać w Gościńcu Szuwary w Krutyni na Mazurach.

No Comments

Post A Comment